Siirry sisältöön

Toimintakeskus Sovinto

Sovinnon palveluihin kuuluu etsivää nuorisotyötä, nuorten työpajatoimintaa sekä aikuistyötä.

Toimintakeskus Sovinto

Sovinto tarjoaa yksilöllistä tukea ja monipuolista toimintaa työn ja koulutuksen ulkopuolella oleville nuorille ja aikuisille. Toteutamme etsivää nuorisotyötä, nuorten työpajatoimintaa sekä Sovinnon aikuistyötä.

Sovinnolla jokainen kohdataan tasavertaisesti ja välittäen. Toiminnassa tavoitellaan sosiaalista vahvistumista, työelämän ja arjen taitojen karttumista ja tulevaisuuden suunnitelmien selkeytymistä. Toiminta perustuu yhteisöllisyyteen, toiminnallisuuteen ja luovuuteen, sekä aitoon ja välittävään kohtaamiseen. Käytämme ratkaisu- ja voimavarakeskeisiä, yhteisöllisiä, toiminnallisia sekä luovia menetelmiä. Sijaitsemme Helsingin Vallilassa osoitteessa Mäkelänkatu 56.

Virtuaalinen tutustumiskäynti Sovinnolla

Aleksanteri Virta
Tiimipäällikkö
aleksanteri.virta@sdo.fi
044 709 7710

Mikko Uutela
Etsivä nuorisotyöntekijä
mikko.uutela@sdo.fi
044 709 7700

Niketas Koski
Etsivä nuorisotyöntekijä
niketas.koski@sdo.fi
050 305 4844

Niina Nevalainen
Etsivä nuorisotyöntekijä
niina.nevalainen@sdo.fi
050 572 2822

Susanna Hyypiä
Koordinaattori, nuorten työpajatoiminta
susanna.hyypia@sdo.fi
044 709 7726

Hanna Udd
Ohjaaja, nuorten työpajatoiminta
hanna.udd@sdo.fi
044 709 7707

Karim Belghiti
Ohjaaja, nuorten työpajatoiminta
abdelkrim.belghiti@sdo.fi
044 709 7708

Oona Hassinen
Ohjaaja (Paikka auki -avustusohjelma, STEA)
oona.hassinen@sdo.fi
050 4668 539

Suvi Silvola
Koordinaattori, Sovinnon aikuistyö
suvi.silvola@sdo.fi
044 709 7709

Arto Klemola
Koordinaattori, Sovinnon aikuistyö
arto.klemola@sdo.fi
044 709 7725

Wala Al-Janabi
Koordinaattori, Sovinnon aikuistyö
wala.al-janabi@sdo.fi
044 709 7718

Valitse alla olevista sopivin vaihtoehto:(Pakollinen)
Haluatko, että Toimintakeskus Sovinnosta otetaan sinuun yhteyttä?(Pakollinen)